Raksti mums uz e-pastu
Saņem konsultāciju bez maksas
Pieteikt konsultāciju

Endodontija

Endodontija

Kas ir endodontija?

Endodontija ir zoba saskņu kanālu ārstēšanas procedūra  gadījumos, kad kariozais bojājums ir skāris zoba serdīti jeb pulpu. Akūtā fāzē var būt stipras sāpes uz aukstu, karstu, uzkožot vai sāpes naktīs. Ja šajā fāzē zobu neārstē, tad iekaisums pāriet hroniskā formā, kas var norītēt bez sūdzībām. Taču ar laiku žokļa kaulā veidojas iekaisums, kas kādā brīdī var uzliesmot, tad var parādīties sāpes, piepampums. Šādos gadījumos iespējams zobu izārstēt, veicot sakņu kanālu ārstēšanu vai zobu izraujot.

Cik ārstēšanas reizes (seansi) ir nepieciešamas un no kā tas ir atkarīgs?

Tas atkarīgs no zoba sarežģītības( viens vai četri kanāli), pacienta sūdzībām un  iekaisuma sakņu galos.  Parasti pietiek ar vienu vai divām reizēm pie zobārsta.

Kā notiek ārstēšana? Vai var apvienot pirmo seansu ar otro?

Vispirms tiek uzklausītas pacienta sūdzibas, aplūkots zoba stāvoklis mutē un veikts rentgena izmeklējums. Tiek uzstādīta diagnoze un pieņemts kopīgs lēmums par tālāko zoba likteni. Ja pacients piekrīt zoba kanālu ārstēšanai, tiek veikta anestēzija, izurbtas kariozās masas. Ja zobu ir iespējams atjaunot, tiek likts koferdams – gumija, kas izolē zobu no siekalām, pasargā pacientu. Tālāk tiek veikta sakņu kanālu apstrāde, skalošana un starpseansā tiek likts kaļķis un pagaidu plombe. Otrajā seansā kanāli tiek pildīti ar gutaperču , iepriekš veicot kontroles rentgenu. Pēc kanālu sapildīšanas tiek veikts vēl viens kontroles rentgens. Šos divus seansus iespējams arī apvienot vienā, tikai iepriekš jāņem vērā zoba stāvoklis, sarežģītība un laiks. Pēc pildīšanas zobs ir jāplombē vai vairums gadījumu tomēr jāplāno atjaunot ar kroni.

Vai pacients izjūt sāpes pēc ārstēšanas un vai ir jālieto kādi no pretsāpju līdzekļiem?

Pārsvarā gadījumu pacienti izjūt nelielu diskomfortu uzkožot pēc ārstēšanas. Tā var būt pāris dienas, ja nepieciešams jālieto pretsāpju līdzekļi. Taču ja zobs ir iekaisis, pastāv risks, ka pēc kanālu ārtēšanas parādās piepampums smaganā pie zoba un tad  ir jāgriežas pie ķirurga, lai veiktu griezienu smaganā – incīziju. Šādos gadījumos sāpes un piepampums var saglabāties līdz pat nedēļai. 

Kas ir kanālu pārārstēšana?

Kanālu pārārstēšana ir nekvalitatīva pildījuma( pastas, guttaperčas, cementa vai skrūves ) izņemšana. Sarežģītākos gadījumos pacientam ir iespēja griezties pie speciālista (endodontista ), kas izvērtēs zoba stāvokli un, ja iespējams, veiks kanālu pārārstēšanu mikroskopa kontrolē.

Kāda ir zoba prognoze pēc ārstēšanas veikšanas?

Visi endodontiski ārstētie zobi ir jānovēro, jāveic rentgena kontrole pēc pusgada, gada. Zobiem, kas ir kvalitatīvi sapildīti, ir lietots koferdams , kanālu ārstēšana ir veikta vienā seansā, zobs ir atjaunots ar kvalitatīvu plombi vai kroni, prognoze ir laba 85-90%.  Taču zobiem, kuriem ir plaisas, liegtas saknes, dziļš kariozs bojājums, pildījums, ko nevar izņemt un liels iekaisums sakņu galā, kā arī nemotivēts pacients un finansiālais aspekts, zoba prognoze ir vāja. 

Kādēļ zobs iegūst pelēku krāsu?

Pēc kanālu ārstēšanas, kas varbūt ir pēdējā iespēja saglabāt zobu mutē, zobi kļūst trauslāki, jo tie ir nedzīvi. Tāpat ja ir bijusi zoba trauma vai dziļš kariozs bojājums, zoba nervs var atmirt un zobs sāk atsķirties pēc krāsas no blakus zobiem. Ja ir nekvalitatīva plombe, nepietiekams pildījums, iekaisums sakņu galā vai plaisas, zobs var kļūt tumšāks. Šādos gadījumos jāveic apskate, rentgena kontrole un jānosaka krāsas maiņas iemesls un jārod risinājums, kā to novērst. 

Cenas

Kanālu pirmreizēja ārstēšana​.

1 kanāls:

Apstrāde 70 Eur
Pildīšana 60 Eur

2 kanāli:

Apstrāde 90 Eur
Pildīšana 80 Eur

3 kanāli:

Apstrāde 110 Eur
Pildīšana 100 Eur

Kanālu pārārstēšana.

1 kanāls:

Apstrāde 80 Eur
Pildīšana 60 Eur

2 kanāli:

Apstrāde 110 Eur
Pildīšana 80 Eur

3 kanāli:

Apstrāde 140 Eur
Pildīšana

100 Eur

Cenrādi norādītas aptuvenas izmaksas par manipulācijām

Izvēlies citu pakalpojumu
Zobu Izmeklēšana

Zobu Izmeklēšana

Gan zobu, gan smaganu veselības stāvokļa novērtējums

Vairāk par izmeklēšanu

Terapija

Terapija

Kad izvēlēties gaišo un kad sudraba plombi?

Vairāk par terapiju

Endodontija

Endodontija

Profesionāla un nesāpīga zoba sakņu kanālu ārstēšana

Uzzini vairāk par endodontiju

Bērnu Zobārsts

Bērnu Zobārsts

Zobārstniecības pakalpojumi bērniem + pēc vizītes īpaša dāvana!

Vairāk par bērnu zobārstu

Zobu Higiēnists

Zobu Higiēnists

Profesionāla un rūpīga zobu higiēna visiem zobiem sākot no 45€

Vairāk par zobu higiēnistu

Zobu Balināšana

Zobu Balināšana

Veicam zobu balināšanu izmantojot Prevdent® balināšanas metodi.

Vairāk par zobu balināšanu

Zobu Protezēšana

Zobu Protezēšana

Zobu protezēšana pie mums. Saņem bezmaksas konsultāciju, Zvaniet!

Vairāk zobu protezēšanu

Zobu Implanti

Zobu Implanti

Izmantojam Šveices ražotāja "Straumann" zobu implantus, kuriem ir augstvērtīga kvalitāte

Vairāk par zobu implantiem

Zobu ķirurģija

Zobu ķirurģija

Kad būtu jāizsver gudrības zoba raušana un kad tā nav nepieciešama?

Vairāk par zobu ķirurģiju

info@dentamix.lv
+371 29 41 9999